logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Pokaz stołów wielkanocnych w Rydzynach

Tegoroczny pokaz świątecznych stołów zorganizowały gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rydzynach.

Każde z uczestniczących w sobotnim spotkaniu kół, przygotowało swój własny uroczysty wystrój. Były tradycyjne potrawy świąteczne, nowatorskie kulinarne pomysły, tradycyjne - wielkanocne kompozycje z kurczaczkami i zajączkami, drewniane jajka zdobione techniką decoupage - wszystko zgodnie z corocznym zwyczajem. Głównej nagrody nie przyznano, wszystkie koła przygotowały się wzorowo, a uroczyste stoły aż „uginały się" od przyrządzonych potraw. Organizacja takich świątecznych spotkań doskonale wpisuje się w lokalny folklor, podtrzymując tym samym tradycję i obyczaje kół gospodyń wiejskich.

W tegorocznym pokazie, oprócz gospodyń uroczystości z Rydzyn, uczestniczyły koła z powiatu pabianickiego: Bychlewa, Górki Pabianickiej, Konina-Majówki, Ksawerowa, Kudrowic, Nowej Gadki, Piątkowiska, Prawdy, Woli Żytowskiej oraz Żytowic.

Wśród zaproszonych gości byli wójtowie: Adam Topolski z Ksawerowa i Henryk Gajda z Pabianic oraz Marcin Wieczorek - kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu z Pabianic, a także Krzysztof Kowalski - lokalny radny.

Serdeczne podziękowania w imieniu KGW z Rydzyn dla wszystkich uczestniczących w pokazie kół, za obecność i popisowe przygotowanie pysznych potraw w przepięknej, świątecznej aranżacji.

stoly_wielkanoc_rydzyny_1.jpg