logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Pomaganie jest proste!

Zespół szkolno-przedszkolny w Ksawerowie informuje, że w tym roku przeprowadził akcję „Pomaganie jest proste”. Inspiracją do działania jest Światowy Dzień Kota oraz okazja, żeby pomyśleć o kotach, które potrzebują naszej pomocy, aby przetrwać i przeżyć. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ksawerowie, w lutym tego roku trwała akcja zbierania żwirku, mokrej karmy, koców, przedmiotów nieodzownych przy opiece nad zwierzętami. Akcję koordynowały panie Dorota Łuczak i Anna Skrzydlewska. Działania skierowane były na rzecz Tymczasowego Domu, który już kilka lat działa w Ksawerowie. Jest on prowadzony przez wolontariuszkę Grupy Miauczykotek fundacji Viva, która opiekuje się w chwili obecnej  kotami z naszej gminy - chorymi, z wypadków, których leczenie jest kosztowne, kotami wymagającymi tymczasowej albo długotrwałej pomocy człowieka oraz porzuconymi lub bezdomnymi. Wolontariuszka jest zarejestrowana jako pierwszy w gminie Społeczny Opiekun Zwierząt. W zbiórce wzięła udział społeczność szkoły oraz oddziały przedszkolne.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wsparcie działań w naszym środowisku lokalnym. Wasze ogromne serce pozwoli kociej rodzinie przetrwać kolejne trudne chwile.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ksawerowie

Na zdjęciu grupa dzieci siedząca na kolorowym dywanie. Dzieci mają na głowach maki kotów, a w rękach trzymają karmy dla kota. W tle meble szkolne Na zdjęciu poukładana karma

ilość odwiedzin: - 434