logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Rusza budowa Ośrodka Zdrowia

Rozpoczęcie budowy Ośrodka Zdrowia w Ksawerowie zaingurowano symbolicznym wkopaniem Kapsuły Czasu na placu budowy przy ul. Szkolnej. W wydarzeniu, które odbyło się 11 czerwca na zaproszenie Wójta Gminy Ksawerów Piotra Chałupki udział wzięli m.in. Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Magdalena Werstak, Członek Zarządu Powiatu Pabianickiego Dobrosława Cybulska, Przewodniczący Rady Gminy Ksawerów Arkadiusz Jędrzejczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Ksawerów Anna-Szcześniak-Rydz wraz z Przewodniczącymi Stałych Komisji Rady Gminy Ksawerów: Anetą Archman, Bogdanem Dublewskim oraz Bogumiłą Szczepańską. W uroczystości nie mogło zabraknąć również przedstawicieli: generalnego wykonawcy tj. Grupy Ekoenergia, Rady Społecznej i pracowników SP ZOZ MEDiKSA.

Honorowymi gośćmi wydarzenia prowadzonego przez Dyrektora SP ZOZ MEDiKSA Marka Kiljańskiego byli Państwo Elżbieta i Michał Ogińscy - fundatorzy adaptacji budynku dawnego "domu nauczyciela" na Ośrodek Zdrowia przy ul. Jana Pawła II. Obecny był również były wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski, pracownicy SP ZOZ MEDiKSA, Rada Społeczna SPS ZOZ MEDiKSA i mieszkańcy. Proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie ks. Andrzej Ścieszko poświęcił miejsce powstania nowego ośrodka zdrowia.

Na stoliku stoi metalowa kapsuła casu z napisem "Gmina Ksawerów". Obok leży mikrofon Grupa osób stoi w rzędzie na trawie. Jedna z kobiet trzyma mikrofon. Mężczyźni w żółtych kamizelkach i kaskach trzymają łopaty na których jest piach. Mężczyzna w szarym, garniturze stoi obok kobiety w granatowej marynarce. W tle łopaty z ozdobnymi kokardami. Personel medyczny - kobiety w pielęgniarskich fartuchach. Jedna z kobiet trzyma w dłoni mikrofon Czterech mężczyzn stoi w rzędzie. Jeden z nich ma założoną kamizelkę odblaskową. Grupa osób pozuje do wspólnego zdjęcia przy miejscu zakopania kapsuły czasu

ilość odwiedzin: - 367