logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Spotkanie Wielkanocne

W czwartek 11 kwietnia w Pałacu Ksawerów odbyło się coroczne Spotkanie Wielkanocne z Seniorami. Cyklicznie organizowane spotkania służą zarówno osobom, które czują się samotne i potrzebują towarzystwa, jak również tym które chętnie spędzają czas z równieśnikami dzieląc się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami. Dla wielu seniorów jest to ważne wydarzenie, które pomaga im poczuć się docenionym i ważnym członkiem lokalnej społeczności. Uroczystość po raz kolejny spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że podobnie jak Spotkanie Noworowczne, odbyła się w dwóch turach.

Na stołach nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wielkanocnych, a na scenie występów artystycznych. Swój repertuar zaprezentowały przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ksawerowie, kółko teatralne ze Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej, Chór Klubu Seniora oraz Pani Lucyna Cieślik-Mróz. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z Gminnym Domem Kultury z Biblioteką w Ksawerowie, a w roli prowadzącej wystąpiła Pani Dyrektor Ewa Szulbowska. Po występach przyszedl czas na drobne upominki dla uczestników.

Mieszkańców przywitali: Wójt Adam Topolski oraz Radni Rady Gminy Ksawerów. W spotkaniu uczestniczyli również Sołtysi i członkowie Rad Sołeckich.

Grupa uczestników spotkania siedzi przy okrągłym stole. Przy stole siedzi mężczyzna i kobieta, którzy pozują do zdjęcia. W tle inni uczestnicy spotkania. Grupa osób siedzi przy okręgłych stołach. Na stołach poczęstunek, zastawa i kwiaty Przy stole siedzi mężczyzna i kobieta, którzy pozują do zdjęcia. W tle inni uczestnicy spotkania. Grupa uczestników spotkania siedzi przy okrągłych stołach. Na stole poczęstunek, zastawa i kwiaty. Przy okrągłym stole siedzi grupa uczestników spotkania. Na stole poczęstunek, zastawa i kwiaty. Przy okrągłych stołach siedzą uczestnicy spotkania. Na stołach poczęstunek, zastawa i kwiaty Przy okrągłych stołach siedzą uczestnicy spotkania wielkanocnego. Na stołach kwiaty, poczęstunek i zastawa. Przy okrągłych stołach siedzą uczestnicy spotkania. Na stole poczęstunek, zastawa i kwiaty. W tle inni uczestnicy spotkania Przy okrągłych stołach siedzą uczestnicy spotkania. Na stole poczęstunek, zastawa i kwiaty. W tle inne stoły z gośćmi. Przy okrągłych stołach siedzą uczestnicy spotkania. Na stole poczęstunek, zastawa i kwiaty Przy okrągłych stołach siedzą uczestnicy spotkania. Na stole zastawa i kwiaty Przy okrągłym stole siedzi sześć osób. Na stole zastawa, ciasto i bukiet kwiatów. Na scenie stoi wójt i radni gminy. Obok stoi dyrektorka Domu Kultury Grupa dzieci przebranych za postacie z bajek. Dzieci stoją na scenie Grupa dziewczynek ubranych w czerwone spódniczki i chustki. Dziewczynki stoją na scenie. Grupa dzieci w przebraniach występuje na scenie. Chłopcy trzymają w rękach gitary- zabawki. Dziewczynki są ubrane w czerwone spódniczki w białe kropki i czerwone chustki na głowie. Grupa seniorów ubranych na biało-zielono. Seniorzy stoją na scenie obok mikrofonów trzymając w dłoniach śpiewniki Grupa dzieci przebranych za postacie z bajek. Dzieci stoją na scenie Kobieta w granatowej sukience i czerwonym szalu. Kobieta trzyma w dłoni mikrofon. W tle okno z zasłonami Mężczyzna w garniturze stoi przy stole i wręcza upominki kobietom siedzącym przy stole. Przy stole siedzą dwie kobiety. Obok mężczyzna w garniturze - wójt, który wręcza upominki kobietom.

ilość odwiedzin: - 388