logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

#Szczepimysię - osoby przewlekle chore

10 marca ruszą zapisy, a 15 marca 2021 rozpocznie się szczepienie osób przewlekle chorych, czyli tzw. grupy 1b. Należą do niej osoby urodzone po 1961 roku życia, ze stanami zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Zgodnie z kalendarzem szczepień do tej grupy MZ zaliczył: pacjentów dializowanych z powodu przewlekłej niewydolności nerek; osoby z chorobą nowotworową, u których po dniu 31 grudnia 2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią; pacjentów onkologicznych, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową, ale nie podjęto jeszcze leczenia; chorych poddawanych przewlekłej wentylacji mechanicznej; osoby po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzono leczenie immunosupresyjne.

Grupa ta będzie szczepiona szczepionkami Pfizera i Moderny, a e-skierowania zostaną wystawione automatycznie. Informację o tym czy elektroniczne skierowanie zostało już wystawione można uzyskać za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, u lekarza prowadzącego terapię, bądź lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Osoby z chorobą nowotworową – jeżeli są aktualnie hospitalizowane lub są w trakcie chemioterapii – będą szczepione w ośrodkach onkologicznych. Pozostali pacjenci mogą umówić się normalnie w punkcie szczepień.

 

Mieszkańcy mający uzasadnione trudności z dotarciem na szczepienie mogą skorzystać z transportu organizowanego przez Gminę Ksawerów. Wystarczy zadzwonić na gminną infolinię: 791-218-814 i umówić się na dowóz.

ilość odwiedzin: - 905