logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Uwaga - nowe zasady segregacji odpadów już od 1 lipca!

W dniu 23 maja br. została podpisana umowa z firmą REMONDIS Sp. z o. o. na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Ksawerów, która będzie obowiązywać od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2020 r.

W związku z tym, że z dniem 1 lipca 2017 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska, które wprowadziło tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów na terenie całego kraju, od 1 lipca 2019 r. w gminie Ksawerów zaczną obowiązywać nowe ujednolicone zasady segregacji. Od tej pory, oprócz odpadów zmieszanych, obowiązkowo i selektywnie będziemy zbierać aż cztery frakcje odpadów, a mianowicie:

  • papier
  • metale i tworzywa sztuczne
  • szkło
  • odpady ulegające biodegradacji. 

Oznacza to, że zmieni się sposób zbierania papieru, który nie będzie już trafiał do pojemnika na odpady suche. Będzie natomiast dodatkowo odbierany raz w miesiącu w zabudowie wielolokalowej (bloki), a raz na kwartał w zabudowie jednorodzinnej, w pojemniku który dostarczy firma odbierająca odpady. W ramach umowy zostaną przeprowadzone dwie objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych (jesienią 2019 r. i wiosną 2020 r.)

Nowe harmonogramy wywozu odpadów (wraz z terminami zbiórek objazdowych oraz z wytycznymi w zakresie segregacji odpadów) zostaną dostarczone do właścicieli nieruchomości do końca czerwca br.

 

ilość odwiedzin: - 1950