logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Będą zmiany - Wspólny System Segregacji Odpadów

Od 1 lipca 2017 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, które wprowadza tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO) na terenie całego kraju.          

 

W związku ze zmianą przepisów od 1 lipca 2019 r., w gminie Ksawerów zaczną obowiązywać nowe ujednolicone zasady segregacji. Od tej pory, oprócz odpadów zmieszanych, obowiązkowo selektywnie będziemy zbierać cztery frakcje odpadów, a mianowicie: papier, metale + tworzywa sztuczne, szkło i odpady ulegające biodegradacji. Oznacza to, że na terenie naszej gminy zmieni się sposób zbierania papieru, który nie będzie już trafiał do pojemnika na odpady suche z żółtym oznaczeniem.

 

W najbliższym - styczniowym wydaniu Echa Gminy Ksawerów pojawi się krótkie badanie ankietowe dot. sposobu i częstotliwości odbioru odpadów w postaci frakcji papieru. Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, ponieważ pragniemy poznać Państwa opinię w tej sprawie. Prosimy o wypełnienie, wycięcie i dostarczenie ankiety do dnia 15 lutego 2019 roku.

 

Wypełnioną ankietę można złożyć w Urzędzie Gminy Ksawerów, ul. Kościuszki 3h (II piętro - sekretariat) lub przekazać radnemu gminnemu czy sołtysowi.

ilość odwiedzin: - 1433