logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Będzie remont linii tramwajowej z Łodzi, przez Ksawerów do Pabianic!

fundusze_tramwaj.jpg

 

10 stycznia Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zgodziło się na przeprowadzenie zmian w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego. Co to oznacza? Dodatkowe środki finansowe na wykonanie inwestycji polegającej na modernizacji linii tramwajowej 41 z Łodzi, przez Ksawerów do Pabianic. 

 

16 stycznia br. wójt gminy Ksawerów Adam Toplski wspólnie z prezydentem Pabianic Grzegorzem Mackiewiczem wystąpili do Urzędu Marszałkowskiego z wnioskiem o zwiększenie dofinansowania projektu pn. "Łódzki Tramwaj Metropolitarny: etap Pabianice - Ksawerów". Wnioskowana kwota to ok. 12 mln (maksymlana, jaką marszałek mógłby przyznać samorządom). W dniu wczorajszym, podczas konfernecji w zajezdni tramwajowej przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber poinformował, że przekaże tę kwotę na potrzebny remont.

 

- Wszystko w rękach państwa. My brakujące środki, które możemy przeznaczyć, chcemy wam dać. W waszych rękach jest zdobycie dalszego finansowania, abyśmy niebawem mogli pojechać wyremontowaną linią i dotrzeć z Łodzi do Pabianic - powiedział Grzegorz Schreiber. 

 

Ksawerów do inwestycji dołoży ok. 9 mln zł (Pabianice ok. 16 mln zł).

 - Dla gminy Ksawerów będzie to duże obciążenie, ale cieszę się, że decyzja zapadła i stulatek będzie dalej funkcjonował - powiedział wójt Adam Topolski.

 

Umowę na remont torowiska i trakcji, a także budowę miejsc parkingowych nowych przystanków i drogi rowerowej powinno udać się podpisać w tym roku. Wartość inwestycji to ok. 146 milionów złotych.

 

 

ilość odwiedzin: - 1867