logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Czy powstanie pomnik Bohaterów Ksawerowa?

Gmina Ksawerów w grudniu ubiegłego roku ogłosiła konkurs na projekt pomnika Bohaterów Ksawerowa. Do konkursu zgłoszono 4 prace. W czwartek 15 lutego br. w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie odbyło się spotkanie, na które na zaproszenie Wójta Gminy Ksawerów Adama Topolskiego przybyli Radni Gminy Ksawerów, członkowie Honorowego Komitetu Budowy Pomnika, członkowie powołanej Komisji Konkursowej oraz sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich. Wszyscy zgromadzeni mieli za zadanie wybór najlepszego projektu pomnika Bohaterów Ksawerowa, który ma powstać na skwerze przy ul. Łódzkiej w Ksawerowie.

Przedstawione projekty czterech pomników były bardzo różne – od tradycyjnych po nowoczesne. Wójt Gminy Ksawerów po wysłuchaniu opinii uczestników spotkania postanowił nie wyłaniać zwycięzcy konkursu i wszystkim 4 uczestnikom przyznać wyróżnienia.

Wystawa wyróżnionych prac ma miejsce w GDKzB w Ksawerowie, na parterze budynku w galerii do końca lutego br. Serdecznie zapraszamy do jej oglądania!

W sali kominkowej Domu Kultury siedzą uczestnicy spotkania. Za Wójtem  ekran projekcyjny z wizualizacją pomnika Makieta przedstawiająca pomnik wraz z tablicą informacyjną Makieta pomnika - kamienie poukładane na białej planszy. W tle tabliczki z informacjami Makieta przedstawiająca pomnik wraz z tablicą informacyjną Figura przedstawiająca projekt pomnika. Obok tablice informacyjne

ilość odwiedzin: - 444