logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Informacja Gminnego Komisarza Spisowego

Szanowni mieszkańcy,

1 września 2020 r. rozpoczął się i potrwa do końca listopada 2020 r. Powszechny Spis Rolny 2020. Do uczestnictwa w badaniu zobowiązani są wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych, a kto odmówi udzielenia informacji w spisie powszechnym, podlega grzywnie.

Podczas tegorocznego spisu dane zbierane są według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., a obowiązkową formą zbierania danych jest samospis internetowy– przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej spisrolny.gov.pl.

Dla osób, które nie mają możliwości dokonania samospisu przy użyciu własnych urządzeń, w budynku Urzędu Gminy Ksawerów na I piętrze uruchomiono tzw.: Gminny Punkt Spisowy – stanowisko komputerowe z zainstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym przeprowadzenie samospisu internetowego.
Punkt  dostępny jest w godzinach pracy Urzędu (tj.: poniedziałek 7:30 – 17:00, wtorek, środa, czwartek 7:30 – 15:30,  piątek 7:30 – 14:00).

W przypadku braku dostępu do Internetu lub wystąpienia problemów technicznych podczas samodzielnego wypełniania formularza możliwe jest dopełnienie obowiązku spisowego za pomocą infolinii spisowej (22 279 99 99), w kanale „spisz się przez telefon” .

Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dokonają samospisu, nie mogą odmówić przekazania danych rachmistrzowi, który się z nimi skontaktuje i ustali formę wywiadu: telefoniczną lub bezpośrednio u respondenta.

Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię GUS: 22 279 99 99.

                                                                  Gminny Komisarz Spisowy

/-/ Adam Topolski

ilość odwiedzin: - 951