logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Przedszkole w Widzewie ma swój ogródek

26 maja br. w Gminnym Przedszkolu w Widzewie (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ksawerowie) odbył się piknik rodzinny w ramach którego uroczyście otworzono warzywny ogródek marzeń przedszkolaków. W tym roku przedszkolaki z Widzewa brały udział w ogólnopolskim konkursie firmy Electrolux pt. „Ogródki ze smakiem”. Niestety, mimo ogromnego wsparcia rodziców i przyjaciół przedszkola, nie udało się wygrać głównej nagrody - tytułowego ogródka. Przedszkole uplasowało się w konkursie na wysokiej pozycji, zajmując 3 miejsce w województwie na ponad 600 placówek z całego kraju.

W konkursie się nie udało, ale nie zawiodła nasza gminna i lokalna społeczność. Z inicjatywy gospodarza gminy wójta Adama Topolskiego, dzięki jego dofinansowaniu oraz pomocy ojców przedszkolaków, w dwa dni udało się przygotować piękny, przedszkolny ogródek. Właśnie podczas pikniku wójt Adam Topolski, dyrektor ZSP Maria Szaszkiewicz, wicedyrektorzy ZSP Lucyna Kasznicka i Anna Hanszke oraz rodzic Rafał Wojtyniak i przedszkolak Kacper Kuropatwiński, dokonali uroczystego otwarcia ogródka.

Od teraz przedszkolaki będą mogły cieszyć się zdrowymi smakołykami z własnego „podwórka”, będą uczyć się w jaki sposób dbać o rośliny, a w samym ogródku będą lekcje ekologii - takie, jakie można sobie wymarzyć. Tego dnia dzieci wraz z rodzicami mogły cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Był kolorowy dmuchaniec, piana party, zabawa przy muzyce. Dzieci zaprezentowały występ artystyczno- wokalny, który został nagrodzony gromkimi brawami (nie zabrakło też łez wzruszenia). Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ksawerowie składa serdeczne podziękowania dla firmy Kawiks, które zasponsorowała kielbaski na grilla oraz dla tych, którzy pomogli w zorganizowaniu uroczystości.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ksawerowie

Na środku sali stoją kobieta i mężczyzna. Wokół stoją dzieci ubrane w stroje do przedstawień. Kobieta odczytuje podziękowania dla wójta Dziewczęta przebrane w stroje baletnic klęczą na podłodzie. Przed każdą z nich leżą różowe kwiaty - akcesoria Grupa dziewcząt przebranych za baletnice leży na podłodze w okręgu. Dzieci przebrane w zielone stroje, na głowach mają dekoracje w kształcie kwiatów. Wszyscy stoją w donicach Mężczyzna w garniturze przecina wstęgę. W tle stoi grupa ludzi Dmuchana kolorowa zjeżdżalnia. Dzieci wspinają się na szczyt, inne siedzą na dole po zjeździe Grupa dzieci bawi się w pianie

ilość odwiedzin: - 294