logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Spotkanie z uchodźcami

W poniedziałkowe popołudnie w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Gminy Ksawerów z uchodźcami przebywającymi u mieszkańców gminy, którzy udostępnili im swoje domy. Na zaproszenie Urzędu Gminy Ksawerów i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ksawerowie odpowiedziało prawie 60 osób.

Spotkanie przy drobnym poczęstunku zostało zorganizowane w celu integracji społeczności ukraińskiej, możliwości wzajemnego poznania się i wymiany numerów telefonów.

Podczas spotkania obywatele Ukrainy otrzymali informacje dotyczące edukacji dzieci, możliwości podjęcia pracy, opieki medycznej. Do załatwienia większości spraw będzie niezbędne złożenie wniosku o przyznanie numeru PESEL oraz założenie konta bankowego.

Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie zorganizował dla dzieci przedstawienie, a Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski, wręczył wszystkim gościom drobne upominki.

Przy stołach przykrytych białymi obrusami i tacami ze słodyczami siedzą kobiety i dzieci. W tle stoi mężczyzna z mikrofonem Przy stołach nakrytych białymi siedzą uchodźcy

ilość odwiedzin: - 764