logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Uwaga! W Ksawerowie kradną pojemniki na śmieci

Szanowni mieszkańcy,
w związku z tym, że nie wszystkie gminy, zapewniają mieszkańcom pojemniki na śmieci (w przeciwieństwie do Gminy Ksawerów), a zmiana przepisów o gospodarce odpadami wymusza na właścicielach nieruchomości segregację odpadów, z nieruchomości położonych na terenie naszej gminy zaczęły znikać pojemniki na odpady. W ostatnich dniach okazały się one towarem chodliwym. Aby w pełni zabezpieczyć dane gospodarstwo w komplet pojemników, właściciele nieruchomości musieliby dokonać zakupu 5 sztuk (osobno na papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, odpady biodegradowalne oraz na tak zwane odpady zmieszane). Może to być wydatek rzędu 800 zł i więcej (w zależności od wielkości pojemników). Stąd zdarzające się  kradzieże w naszej gminie.  

W związku z powyższym uprasza się mieszkańców gminy o zabezpieczenie pojemników na posesjach oraz zwracanie uwagi na sytuacje mogące wyglądać na próbę kradzieży pojemnika znajdującego się poza posesją.

ilość odwiedzin: - 1595