logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Bezpłatne badania mammograficzne

Plakat informujący o wykonaniu badania mammograficznego.

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań, finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badanie mozna wykonać bez skierowania lekarskiego.

Zapraszamy do mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED:

Pabianice – 7 czerwca w godzinach od 9.00 do 15.00 przy markecie Kaufland, ul. Grobelna 9

Konstantynów Łódzki  – 12 czerwca w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Sadowa 10

Ksawerów  – 12 czerwca w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Sali Bankietowej Zacisze, ul. Szkolna 10B

Dobroń  – 13 czerwca w godzinach od 8.30 do 11.00 przy Gminnej Przychodni Zdrowia, ul. H. Sienkiewicza 60

W ramach programu NFZ do badania uprawnione są Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

•   nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

•   lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

ilość odwiedzin: - 370